Polskie Dni Montessori

Konferencja

W dniach 3-5 czerwca Grono Nauczycieli z naszego Przedszkola uczestniczyło w Konferencji Polskie Dni Montessori organiozwanych na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Konferencja jest doskonałym miejscem do poznania wykładowców, pedagogów pracujących Metodą Marii Montessori, sympatyków, a także absolwentów klas montessoriańskich. To także miejsce wymiany doświadczeń i wzbogacenie swojego warsztatu nauczycielskiego. Każdy z naszych nauczycieli brał udział w wykładach, a także warsztatach, m.in "Wielkie opowieści
w przedszkolu", "Rozwój człowieka poprzez wieki- rozwinięcie Trzeciej Wielkiej Lekcji Marii Montessori", "Opowieść o różach- lekcja rozwojowa połączona z prezentacją autorskich pomocy rozwojowych", "Małe dziecko w wielkim świecie żywiołów", "Opowieści ze szkatułki", "Marte Meo- Pomóż mi samemu to zrobić" Oferta szkoleń była bardzo różnorodna, a każdy uczestnik mógł wynieść z tych warsztatów liczne inspiracje do organizacji własnych lekcji. Ponadto nasze Przedszkole zaprezentowało materiały zaprojektowane i przygotowane przez nauczycielki z naszej placówki w specjalnie przygotowanej sali wystaw.

Konferencja przypadała w 30- lecie funkcjonowania Lubelskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Montessori.

Miło nam Państwa zaprosić do udziału w Polskich Dniach Montessori. Więcej informacji na plakacie poniżej.