Nasze działania

 

 

Już 20 września 2021 r., czyli w najbliższy poniedziałek o godz.10:00 świętujemy uroczyście DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Razem z dziećmi z przedszkoli i placówek z całej Polski zaśpiewamy utwór "Życie przedszkolaka". Nie możemy być wszyscy razem ale połączy nas piosenka.

Liczymy na obecność każdego PRZEDSZKOLAKA! 

 

 

Szanowni Państwo
Okazały dąb szypułkowy rosnący przy ul. Bohaterów Monte Cassino reprezentuje Lublin w tegorocznej edycji konkursu Drzewo Roku 2021.
Głosowanie internetowe, które ruszyło potrwa do końca czerwca. Na lubelski dąb można glosować pod [https://www.drzeworoku.pl/?tree=10#section-7 | linkiem, pozycja nr 10 ]
lub po wejściu na stronę nacisnąć klawisze na klawiaturze CTRL + F i w okienku wpisać LUBLIN.

Po raz pierwszy w finale konkursu Drzewo Roku organizowanym przez Klub Gaja znalazło się lubelskie drzewo. Wykorzystajmy tę szansę, zwłaszcza, że dąb szypułkowy rosnący przy
ul. Bohaterów Monte Cassino jest nie tylko zdrowym i pięknym okazem przyrody, ale też świadkiem historii Lublina. Podejmijmy wyzwanie i zagłosujmy na swoje drzewo!

Lubelski dąb to ok. 74-letnie drzewo o wysokości 16 m i obwodzie 275 cm, które rośnie w pasie zieleni ruchliwej ulicy Bohaterów Monte Cassino. Został zgłoszony do konkursu Drzewo Roku 2021 przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni UM Lublin. W 2019 roku dąb otrzymał miano jednego ze Skarbów Kultury Przestrzeni Lublina. Fakt ten został upamiętniony okazałym kamieniem-samotnikiem. Po ogłoszeniu wyników plebiscytu,
okazało się, że drzewo ma również swoją historię i jest ważnym symbolem dla lokalnej społeczności. Dąb jest przykładem drzewa zachowanego przy budowie drogi i tym samym zwiększa wartość krajobrazową ulicy. Obecnie Miasto Lublin jest w trakcie procedur ustanowienia dębu pomnikiem przyrody.

GŁOSUJEMY!!!

 

 

Wyniki I Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno- Zdrowotnego


2 kwietnia to na całym świecie DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na plakacie poniżej. 

 

Dla przybliżenia treści proponujemy odtworzenie krótkiego filmu, który w prosty sposób opowiada o osobach, które mają autyzm.

 

Link: https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg

 

Dla Rodziców, którzy zainteresowani są tematyką autyzmu, zapraszamy do odtworzenia filmu poniżej "Podróż Marii"

 

Link: https://www.youtube.com/watch?v=iY10l7pbe2o