Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna

Dla chętnych Rodziców, którzy szukają pomysłów na ćwiczenia ze swoimi dziećmi- kącik gimnastyczny. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

26.03.2020 r.

ZABAWY I ĆWICZENIA WSPOMAGAJĄCE PRAWIDŁOWY ROZWÓJ STÓP

1. Wyrzuć bombę

Potrzebny będzie woreczek ( może być worek ryżu, kaszy itp.) Dzieci siadają w siadzie skrzyżnym i wkładają woreczek w stopy (ćwiczymy bez obuwia). Ich nogi zamieniają się w armatę a woreczek w bombę. Dzieci starają się jak najwyżej wyrzucić woreczek stopami.

2. Rzuć woreczkiem do celu

Potrzebny będzie woreczek i pojemnik. Dzieci trzymają woreczek w jednej ręce i stają kilka kroków dalej przed postawionym na podłodze pojemnikiem. Zadaniem dzieci jest trafienie woreczkiem do pojemnika. Dzieci starają się rzucać tylko jedną ręką. Kiedy to opanują próbują trafić woreczkiem stopami. Siadają w siadzie skrzyżnym, woreczek wkładają w stopy i starają się wyrzucić woreczek mocno do przodu tak, żeby trafić do pojemnika.